Poszukujesz nieszablonowego pomysłu na urodziny dla dziecka? Escape room jest doskonałym pomysłem na aktywną zabawę z przyjaciółmi. Intrygujące scenariusze i dreszczyk emocji związany z wydostaniem się z pokoju zagadek na długo pozostaną w pamięci!

ESCAPE ROOM DLA DZIECI

Pokoje zagadek są doskonałą rozrywką dla dzieci. Pokolenie będące na bieżąco z grami komputerowymi, będzie miało okazję sprawdzić swoją sprawność na żywo. Leżące w pokoju przedmioty, ograniczony czas i zamknięte drzwi – wszystko, co dotychczas było dostępne na ekranie komputera, przenosi się do rzeczywistości.
Wielowątkowość scenariusza sprawia, że każda grupa, która wejdzie do escape roomu, musi ze sobą współpracować. Umiejętność gry zespołowej i wymiana pomysłów na rozwiązanie będzie niezbędna, żeby się z niego wydostać. Escape room, w przeciwieństwie to innych popularnych rozrywek (kręgle, paintball) uczy działania ze sobą i komunikacji. Nie stawia na wszechobecną rywalizację między jednostkami, a uczy komunikacji, która przyda się w przyszłości.

URODZINY W POKOJU ZAGADEK

Organizacja urodzin w escape roomie jest doskonałym pomysłem na spędzenie czasu z przyjaciółmi. Dążenie do wspólnego celu pozwoli zaktywizować poczucie misji i w całości skupić się na grze. Dzieci i młodzież ma do wyboru szereg scenariuszy inspirowanych popularnymi filmami i kreskówkami, co znacznie uatrakcyjnia zabawę. Konieczność działania pod presją czasu i nieco mroczna sceneria wzmaga ekscytację całością rozgrywki. Uwolnienie się przed czasem, a także próba pobicia rekordu danego pokoju stają się celem paczki przyjaciół.

W przypadku przyjęcia urodzinowego można poprosić obsługę o umieszczenie prezentu w końcowej fazie rozgrywki, tak by stan owił nagrodę końcową dla solenizanta. Warto zaznaczyć, że podczas całej zabawy, nad dziećmi czuwa czujne oko obserwatora, który nie tylko widzi, co dzieje się w pokoju, ale także słyszy. Dzięki zamontowanym kamerom ma także możliwość podania dodatkowych wskazówek, gdy grupa utknie w martwym punkcie. Dzięki drobnej podpowiedzi można płynnie przejść do dalszego rozwiązywania łamigłówek. Wspomnienia zostaną uwiecznione na zdjęciach, a do ekscytujących wrażeń będzie można powrócić nawet po upływie wielu lat!

PRZED ORGANIZACJĄ URODZIN W ESCAPE ROOMIE

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o zorganizowaniu przyjęcia urodzinowego w escape roomie, skontaktuj się z obsługą. Kluczową kwestią są ograniczenia wiekowe uczestników. Zgodnie z ustaleniami, dzieci wchodzą samodzielnie lub z opiekunem. Warto na początku poinformować o ilości gości urodzinowych, by w odpowiedni sposób dobrać możliwe do rozegrania scenariusze. Wtedy też będzie można pomyśleć nad ewentualnym rozdzieleniem gości na mniejsze grupy uczestników.Teraz pozostaje wybór escape roomu o stopniu trudności odpowiednim dla dzieci. Pamiętaj, że niezapomniane urodziny, na których każdy dobrze się bawi są najlepszym prezentem w tym wyjątkowym dniu!